Sentralt beliggende 3 roms. Nyere standard
Kort om eiendommen
Sørenga - Nyere og lekker 3-roms hjørneleil i 3. etg med balkong.
Beliggenhet
Fjordbyen Oslo er en realitet og bydelen er i stor utvikling med kulturinstitusjoner, ny infrastruktur, kommunikasjonsløsninger og boliger.
Sørenga ligger ut fra Bjørvika og har utsyn mot Operaen, Holmenkollåsen, Akershus festning, Hovedøya og Ekebergåsen. Sørenga får en super beliggenhet byens kultursentrum, nær offentlige kommunikasjoner og med sjøen på 3 sider. Dette er et svært spennende område med enestående beliggenhet.
Tinglyste pengeheftelser
Kommunen har legalpant i eiendommen i hht lov om pant § 6-1. Dette gjelder alle bebygde eiendommer i alle kommuner i Norge. Forpliktelsen(e) vil følge eiendommen og vil ikke bli slettet ved salg av eiendommen.
Oppdragsnummer
10-20-0137
Arealer og fordeling per etasje
3. etasje: 62 kvm
Innhold
Leligheten er av nyere dato, og holder god standard.
Inneholder:
3 etg: Entré, 2 soverom, åpen kjøkken- og stueløsning med utgang til balkong.
Standard
Leiligheten holder en nyere og moderne standard
Utstyr
Hvitevarer på kjøkken.
Callinganlegg
Internett/ kabel tv
Møblering
Leiligheten leies ut umøblert. Hvitevarer medfølger, samt vaskemaskin
Oppvarming
Fjernvarme . Varmekabler på bad.
Parkering / Garasje
Gateparkering etter offentlige bestemmelser.
Ledig
1. januar 2021
Leieperiode
Leiligheten er ledig fra januar . Langtidsleie søkes.
Partenes oppsigelsesadgang
Tre mnd gjensidig oppsigelsestid. Ved privat leie er det ni måneders bindingstid.
Utleiers egen bolig
Nei
Adgang til utleie (juridisk og teknisk ) og forholdet til videreutleie/fremleie
Tillatt med utleie. Fremleie er ikke tillatt
Husleie pr mnd.
Husleie utgjør kr 18.000,- pr. måned.
Tillegg til husleie
Utgifter til strøm varmtvann og fjernvarme kommer i tillegg til husleie.
Depositum/Garanti
Som sikkerhet i dette leieforholdet kan leietaker velge å innbetale kontant depositum i DNB, eller etablere en garanti formidlet av Soderberg & Partners
Velges kontant depositum i DNB, er sikkerhetsbeløpet fra tre måneders husleie.
Velges garanti formidlet av Soderberg & Partners er sikkerhetsbeløpet fra fire måneders husleie. Garantipremien er 12 % av sikkerhetsbeløpet. Garantipremien betales før kontraktsinngåelse og refunderes ikke ved leieavtalens opphør. Garantisten vil kreve regress av leietaker ved leietakers erstatningsbetingede mislighold.
Det tas forbehold om prisendringer fra garantistiller.
Ta kontakt med saksbehandler i Sem & Johnsen Boligutleie AS for å finne ut om du tilfredsstiller vilkårene for å kjøpe garanti.
Energiattest
Energimerke C. Oppvarmingskarakter Grønn
Energimerking er et konkret miljøtiltak for å øke bevisstheten om energibruken og hva som kan gjøres for å få en mer energieffektiv bolig. Det kan bidra til at samlet energiforbruk i boliger og bygninger går ned og miljøet spares ved at behovet for å bygge ut ny energi blir mindre. Energimerket viser bygningens energistandard og beregnes uavhengig av hvordan de som bor der bruker boligen. Energimerket er en karakterskala som går fra A (best) til G (svakest). Karakteren er den samlede vurderingen av boligen og er basert på beregnet levert energi, dvs antall kilowatt-timer som boligen trenger pr kvadratmeter for normalt forbruk.
Rettigheter/plikter (vedlikeholdsplikter)/heftelser
Normalt vedlikehold av leiligheten kreves
Diverse
Det er ikke tillatt med fremleie.
Leietaker plikter å sørge for normalt vedlikehold samt følge husordensreglene.
Eiendommen er "leid som den er" etter Husleielovens § 2-5. Husrommet vil ikke bli vasket ut ytterligere ved overtakelse.
Bredbånd
Standard internett er inkl i leien
Ferdigattest eller midl. brukstillatelse
Ferdigattest foreligger
Vedlegg til prospekt
Budskjema
Megler

Ola Sisselberg
Daglig leder/Partner /Eiendomsmegler
Kontakt Ola på e-post
os@sem-johnsen.no
Kontakt Ola på telefon
95 70 11 74
Ola har jobbet i eiendomsmeglerbransjen siden 2005. Han har de siste 13 årene arbeidet med utleie av eiendom hos bl.a Privatmegleren. Ola har en meget stor portefølje og et omfattende kontaktnett som består av ambassader og store norske og internasjonale firmaer. Han har stor arbeidskapasitet og påtar seg både små og store oppdrag over hele Oslo samt Asker og Bærum. Han har vært sentral for oppstarten av Sem&Johnsen Boligutleie hvor han i dag er daglig leder.
Les mer